Chcesz pomóc

Szanowni Państwo,
od pierwszego dnia funkcjonowania adresu mailowego dlaukrainy@uek.krakow.pl wpływają do nas liczne prośby o pomoc, często dramatyczne, wymagające natychmiastowych działań.

Część z nich dotyczy również wsparcia finansowego, dlatego też postanowiliśmy uruchomić zbiórkę pieniężną na rzecz Członków Wspólnoty Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie pochodzących z Ukrainy. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączą się do nas i wesprą nawet najmniejszą kwotą ten szczytny cel. Liczy się każdy gest solidarności.

Wpłat można dokonywać za pośrednictwem:

https://pomagam.pl/uekdlaukrainy

Niezwykle istotne jest, aby świadczona pomoc była mądra, a więc rozwiązywała faktyczne problemy. Dlatego jedną z pierwszych aktywności UEK jest włączenie się w akcję realizowaną przez Miasto Kraków.

Wszystkich Pracowników, Studentów, Doktorantów oraz Przyjaciół Uczelni zachęcamy do przyłączenia się do niej i dostarczenia na Uczelnię produktów, o które zwrócił się Mer Lwowa.

Potrzebne są: koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, środki pięlęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, zestaw wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe. Żywność: woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne, zapałki, baterie, zapalniczki, świece, zestawy medyczne.

W miarę możliwości prosimy o oddzielanie lekarstw od środków higienicznych i żywności. Ułatwi to segregowanie i przygotowanie odpowiednich paczek.

Wyżej wymienione produkty można składać od najbliższego poniedziałku (28 lutego 2022) w wyznaczonym miejscu, przy portierni w Pawilonie C, w godz. od 7.00 do 18.00. Zostaną one przewiezione przez wolontariuszy do punktu zbiórki, wskazanego przez Urząd Miasta Krakowa

Jeżeli mogą Państwo zaoferować Ukrainkom i Ukraińcom, którzy zdecydowali się opuścić swój kraj i szukać schronienia w Polsce, tymczasową pomoc lokalową, prosimy o przesyłanie wiadomości mailowych na adres: dlaukrainy@uek.krakow.pl. W mailu prosimy o podanie imienia i nazwiska, numeru telefonu oraz adresu email do kontaktu oraz informacji o tym, ilu osobom i ewentualnie na jak długo mogą Państwo zapewnić schronienie lub czasie możliwego wsparcia w transporcie osób z granicy.

W razie zaistnienia potrzeby skorzystania z Państwa oferty pomocy, pracownik UEK nawiąże z Państwem kontakt bezpośredni.

Jeżeli mogą Państwo zaoferować Ukrainkom i Ukraińcom, którzy zdecydowali się opuścić swój kraj i szukać schronienia w Polsce, pomoc transportową (przewóz osób lub rzeczy), prosimy o przesyłanie wiadomości mailowych na adres: dlaukrainy@uek.krakow.pl. W mailu prosimy o podanie imienia i nazwiska, numeru telefonu oraz adresu email do kontaktu lub czasie możliwego wsparcia w transporcie osób z granicy.

W razie zaistnienia potrzeby skorzystania z Państwa oferty pomocy, pracownik UEK nawiąże z Państwem kontakt bezpośredni.